Neděle, 16 ledna, 2022

Lehkost bytí se snažím odkoukat od svého syna

Must read

Nemá ráda sociální sítě a nejvíce se pobaví na videích pádů.

Rozhovor a focení se Zuzkou Kubovčíkovou Šebová jsme absolvovali jen pár týdnů před jejím porodem. Navzdory pokročilému těhotenství stále pracovala, vidět ji můžete v šou Tvá tvář zní povědomě.

V první dubnový den oslavila narozeniny, což je pro její působení komičky velmi příhodné. Humor v našem rozhovoru proto nemůže chybět, ale stejně ani témata jako rodina či herectví.

Být v plném pracovním nasazení krátce před porodem musí být vyčerpávající. Jak prožíváte toto období a jak se cítíte?

Cítím se, chválabohu, velmi dobře, a proto jsem také souhlasila s účastí v porotě show Tvá tvář zní povědomě.

Je to vlastně jediný projekt, kterému se ještě věnuji takže o plném pracovním nasazení se opravdu nedá mluvit. Vždyť to by se už ani nedalo a protože mám doma tříletého synka, je mým plným pracovním nasazením on.

Věnujete se nějakým speciálním aktivitám, díky kterým by měl být porod co nejjednodušší, nebo spíše udržujete běžný režim?

Nestíhám se věnovat absolutně ničemu, pouze našemu synovi. V prvním těhotenství jsem chodila na cvičení pro těhotné, plavat, ale jelikož je nouzový stav, nic z toho není možné.

A i kdyby bylo, mám doma Rudka, takže dvakrát denně obcházíme na koloběžce hřiště a přecházíme se po okolí, hrajeme se, kreslíme, čteme, tančíme.

Já si pomalu ani nestíhám uvědomovat, ve které fázi těhotenství jsem. Vím jen, kdy mám termín a do té doby musím vydržet. Při prvním těhotenství si žena lehne, sedne, kdy potřebuje. Při druhém těhotenství jste ráda, pokud se stihnete večer osprchovat.

A co psychika, pracovní vypětí, pandemie? Nezasáhlo vás to negativně?

Já jsem až tak velký kulturní šok neměla, protože jsem tři a půl roku na mateřské dovolené. To, že jsme najednou tak často doma, mě až tak nepřekvapilo. Zachránilo nás to, že máme zahradu u jezera, tam jsme s malým trávili většinu času a nějak se zabavili.

No a od podzimu jsme už věděli, že čekáme druhé miminko, takže jsme k tomu směřovaly všechny myšlenky a snažili se neopustit se. Zejména, když jsme viděli, jak špatně jsou na tom někteří naši kolegové, kteří zcela přišli o práci.

Nám se alespoň pomalu rozběhla televizní tvorba. Ti, kteří pracovali pouze v divadle, jsou na tom stokrát hůře než my, kteří můžeme alespoň občas natáčet.

Diváci vás aktuálně mohou vidět v šou Tvá tvář zní povědomě jako porotkyni. Jak probíhá natáčení a jak to bude vypadat po porodu?

Natáčet se mělo začít již na podzim. Pak se to stále posouvalo kvůli situaci a do toho jsem otěhotněla. Natáčí se od ledna jednou týdně odpoledne a je to pro mě velmi příjemně strávený čas s lidmi, které mám ráda, takže je to pro mě určitý druh psychohygieny.

Budu se toho účastnit, dokud se budu cítit dobře a na kolik dílů to vyjde, to opravdu netuším. V televizi jsou si samozřejmě vědomi mé situace a vytvářejí mi perfektní podmínky, abych se cítila dobře a vydržela tam co nejdéle.

Kdyby mě to vyčerpávalo, tak to všichni pochopí, ale zatím mě to naopak velmi nabíjí a rozveseluje.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article