Neděle, 16 ledna, 2022

Argentinský prezident měl pozitivní test, je očkován Sputnik

Must read

Fernández má mírně zvýšenou teplotu a bolesti hlavy.
. Argentinský prezident Alberto Fernández měl pozitivní test na koronavirus SARS-CoV-2. V sobotu o tom informovala agentura Reuters. Místní média dodaly, že Fernández dostal 21. ledna první dávku vakcíny Sputnik V a 11. února byl přeočkován její druhou dávkou.

Agentura DPA dodala, že ruský Gamalejov výzkumný institut pro epidemiologii a mikrobiologii, kde byla vakcína Sputnik V vyvinutá, popřál Fernández rychlé zotavení.

Institut ve svém prohlášení na sociální síti připomněl, že pokud i po očkování dojde k nakažení covidom, vakcína zajišťuje rychlé zotavení bez závažných příznaků. Vakcína Sputnik V má výrobcem deklarovanou účinnost 91,6 procent.

Fernández, který v pátek oslavil své 62. narozeniny, ve svém tweetem napsal, že se fyzicky cítí dobře a má i dobrou náladu. Má jen mírně zvýšenou teplotu a mírné bolesti hlavy. Poznamenal současně, že si umí představit i lepší správu k narozeninám.

Agentura Reuters uvedla, že po pozitivním výsledku antigenu testu na covid je Fernández v karanténě, kde bude čekat na výsledek druhého, PCR testu. Izolovali se i lidé, se kterými byl v kontaktu v uplynulých 48 hodinách.

Argentina momentálně zápasí s druhou vlnou epidemie vyvolané koronavirus SARS-CoV-2 s trvalým nárůstem počtu infikovaných. celkově Argentina se 44 miliony obyvatel zaznamenala více než 2,3 milionu infikovaných a více než 55 000 úmrtí na Covid-19.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article