Neděle, 16 ledna, 2022

Keňa zastavila soukromý dovoz vakcín proti covidu

Must read

Země se obává dovozu falešných vakcín.
Keňa od pátku zrušila možnost soukromého dovozu vakcín proti chorobě Covid-19. Jako důvod uvedla obavy, že by to mohlo vést k dovozu falešných vakcín do země. Informovala o tom agentura AP.

Soukromé zdravotnické zařízení v Keni zpoplatnili očkování vakcínou Sputnik V ruské výroby částkou přibližně 80 dolarů, zatímco státní nemocnice očkují zdarma vakcínou AstraZeneca / Oxford, kterou keňská vláda získala z globální iniciativy COVAX vytvořené s cílem zajistit spravedlivý přístup zemí s nízkým a středním příjmem k vakcínami .

V Keni se v uplynulých týdnech rozjela informační kampaň, jejímž cílem je snížit počet lidí sice ochotných se očkovat proti covidu, ale rozhodně odmítajících vakcínu AstraZeneca.

Hlavní cílovou skupinou této kampaně byli lidé pracující v tzv. první linii.

V průběhu více než měsíc, který uplynul od dodávky milionu dávek vakcín AstraZeneca, jí bylo očkovaných asi 160.000 lidí.

Pokud jde o vývoj epidemiologické situace v Keni, tamní vláda uvedla, že míra pozitivity stoupla z 2,6 procenta na konci ledna na 19,1 procenta podle dat z 2. dubna, kdy bylo den před tím testovaných 9676 lidí.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article