Neděle, 16 ledna, 2022

Tisíc klonů Clubhouse

Must read

Vlastní verzi Clubhouse, sociální sítě, která vytváří menší diskusní místnosti, ve kterých můžete debatovat přes zvukový chat, nejnovější chystá LinkedIn, Spotify i Discord. Přidali se prakticky ke každé velké sociální síti, které plánují rozšířit svou nabídku o audio.

Ukazuje se, že audiochat bude běžným repertoárem pro sociální sítě, podobně jako formát „stories“, který postupu přelezl celé odvětví. Audiochat je poměrně levné vytvořit, jeho technická provoz také nevyžaduje mnoho nové technologie ani náročné investice do infrastruktury. Nepotřebuje ani sofistikované třídění příspěvků. Časem bude problém s moderováním is kurátorstvím místností, ale ten bude vypouklý tak za půl roku.

Pokud jste technologická firma, principu nemáte důvod podobnou funkci nepostavit. Kdo v prostoru prorazí, bude více či méně náhoda. Důležité bude, kdo si první uvědomí, že prostě zhotovitelé a dobře dohledatelné záznamy všech diskusí mají mnohem větší hodnotu, než současný pocit exkluzivity z toho, že jste v živém chatu, který se už nezopakuje.

Druhá klíčová věc bude to, jak existující sociální síť dokáže vytvořit strukturu pro to, abyste dokázali najít hodnotný obsah. Debatu má smysl poslouchat, pokud se povídají moudří nebo zábavní lidé na téma, která je pro vás zajímavá a zároveň se s těmito lidmi nevíte běžně spojit a pokecat. Ne každá sociální síť má předpoklady, aby dokázala podobný kontakt zprostředkovat.

Facebook bude zaplaven triviálním obsahem, Clubhouse bude mít problém vybudovat si konkurenceschopnou sociální síť.

Z příchozích mají nejlepší šanci Twitter, kde není problém sledovat zajímavých lidí, Discord, který má v sobě vestavěné užší komunity a Linkedin, kde není problém najít lidi podle expertízy. Úspěch v tomto prostoru bude ale diktovat kombinace náhody a technické způsobilosti.

Moudré roboty musí začít dělat hloupější věci

Firma Boston Dynamics, známá jako výrobce sofistikovaných humanoidních robotů, uvádí na trh překladač krabic. Nový robot používá pojízdnou platformu a jedno vykládací rameno, a dokáže přeložit 800 krabic za hodinu.

Krabice mohou mít různé tvary a pracovat v proměnlivém prostředí – robot si pomáhá umělou inteligencí, která jeho sofistikovanějším protějškem pomáhá orientovat se v reálném prostředí.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article